Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Daily Archives: 30 listopada 2021

Mikołajkowe ,,Rodzinne czytanie przy Manhattanie”

6 grudnia to dzień, w którym dzieci czekają na prezenty od Świętego Mikołaja. Dlatego w tym radosnym czasie zapraszamy najmłodszych w wieku od 3 do 5 lat na mikołajkowe „Rodzinne czytanie przy Manhattanie”! W programie: głośne czytanie, mikołajkowe gry i konkursy oraz zabawa sztucznym śniegiem. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia br. o godzinie 16:00.

Mikołajkowe ,,Rodzinne czytanie przy Manhattanie” Czytaj więcej ...

Zawieszki ze sznurka i koralików – warsztaty dla dorosłych.

Podczas świątecznych przygotowań warto pomyśleć o relaksie… Filia nr 7 przygotowała dla wszystkich dorosłych odstresowujące warsztaty. Tylko przy pomocy sznurka, będziecie mogli wyczarować piękne, bożonarodzeniowe ozdoby. Warsztaty odbędą się 8 grudnia br. o godzinie 11:00 w Filii nr 7 przy ul. Marulewskiej 7. Obowiązują zapisy pod nr telefonu (52) 357-32-45. Liczba miejsc ograniczona!

Zawieszki ze sznurka i koralików – warsztaty dla dorosłych. Czytaj więcej ...

Świąteczna Pracownia Rękodzieła

Tradycyjne Klub Bajkonurrrków podczas grudniowego spotkania zamienia się w Świąteczną Pracownie Rękodzieła. Wykorzystując różne techniki, dzieci będą miały okazję stworzyć unikatowe ozdoby choinkowe. Zabawa gwarantowana! Warsztaty odbędą się 10 grudnia o godzinie 16:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Kilińskiego 16. Obowiązują zapisy pod nr telefonu (52) 357-32-45. Liczba miejsc ograniczona! 27002700

Świąteczna Pracownia Rękodzieła Czytaj więcej ...

Komiksowe warsztaty

Łukasz Kuciński „Bofzin”, rysownik i twórca komiksów gościł w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 4. Zaproszony gość poprowadził lekcję pokazową, ucząc zaproszoną młodzież zasad kreowania komiksów. „W komiksie trzeba umieć dobrze narysować to, co występuje w naszym życiu”– mówił Łukasz Kuciński. Na zakończenie spotkania dzieci mogły spróbować samodzielnie narysować swoją postać. Warsztaty były pełne śmiechu i dobrej zabawy.

Komiksowe warsztaty Czytaj więcej ...

baner

Mikołajkowe spotkania z Teatrem „Katarynka”

Aura coraz bardziej zimowa, a świąteczne dekoracje w witrynach sklepowych przypominają, że Boże Narodzenie coraz bliżej. Najpierw jednak mikołajkowa niespodzianka dla najmłodszych. W tym roku Biblioteka Miejska wraz z firmą JANIPOL Meble Polska przygotowała z tej okazji aż dwa spektakle, których bohaterowie zabiorą uczestników do zimowej krainy pełnej przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji i humoru. 9 grudnia na musicalową opowieść zabiorą dzieci Bałwanek Tiko i Królowa ...

Mikołajkowe spotkania z Teatrem „Katarynka” Czytaj więcej ...

Stephan King na dziesiątkę – online

Stephan King to amerykański pisarz, mistrz horroru. Dla wielu czytelników jest niekwestionowanym, choć niekoronowanym królem  literatury z tego gatunku. Triumfalny marsz ku byciu najlepszym rozpoczął w 1974 r. od wydania powieści pt. „Carrie”. Na podstawie jego powieści i opowiadań powstały znane na całym świecie filmy i seriale. W „Zapraszamy do Fantastyki” przedstawiamy subiektywny przegląd 10 najlepszych powieści Stephana Kinga.  

Stephan King na dziesiątkę – online Czytaj więcej ...