Blisko 60 osób wzięło udział w naszej wakacyjnej zabawie pn. “Tajny Agent”. Zadaniem uczestników było odwiedzenie 12 punktów na mapie Inowrocławia i zweryfikowanie (na specjalnie przygotowanej do zabawy karcie) zeznań kilkunastu bohaterów z twórczości Józefa Konrada Korzeniowskiego. Miano tytułowego AGENTA zyskały postacie, które nie przedstawiały zgodnej z prawdą rzeczywistości. I tak: Charles Marlow skłamał odnośnie numeru w szatni Biblioteki (prawidłowy numer to 238), Aisah skłamała na temat kształtu podstawy wieży ratuszowej, Emilia Gould podała nieprawidłową cyfrę z popiersia Zygmunta Wilkońskiego (prawidłowa to 6).

Spośród poprawnie wypełnionych kart do gry (22 szt.) nasza młoda czytelniczka Lena wylosowała następujących szczęśliwców:
– Andrzej Badaszewski,
– Waldemar Gutkowski,
– Tomasz Kociński,
– Aneta Maksymowicz.

Laureaci otrzymają bony do księgarni – po 125 zł każdy – do odbioru w Czytelni Biblioteki Głównej do 30 września br. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich zachęcamy do brania udziału w naszych kolejnych konkursach.

Zabawę zorganizowano w ramach projektu “Zanurzeni w Conradzie”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Naraodowego.

{webgallery}image0869image0870image0871image0872image0873{/webgallery}