Pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia przy współpracy z ojcami franciszkanami  z parafii pw. Św. Krzyża, Kujawskim Centrum Kultury oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w sobotę 16 września zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny „Od podziemi do gwiazd”.
    Przy fragmencie średniowiecznego muru, który ongiś wyznaczał granicę miasta i franciszkańskich zabudowań klasztornych, a dzisiaj stoi tuż przy naszej Bibliotece, pojawiła się scena, stoiska z kujawskimi (i nie tylko) smakołykami, a także wyrobami rękodzielniczymi. Można było posłuchać i popatrzeć na muzyczne występy dzieci ze Studia Piosenki KCK, grupy franciszkańskiej, a na koniec imprezy – zespołu The Postman, który w energetycznych aranżacjach przypomniał polskie i zagraniczne przeboje sprzed pół wieku.
    O atrakcje dla dzieci zadbali animatorzy z toruńskiej Grupy T. Dla dorosłych przygotowaliśmy quiz z nagrodami. Dla młodszych i starszych czynna była bezpłatna fotobudka w hallu naszej Biblioteki. Tajemnice gwiazd można było poznawać w astrobazie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza. Do zejścia do podziemi zachęcała wystawa solnictwa w Kujawskim Centrum Kultury, a dla tych którzy pozostali na ulicy Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała grę miejską.
    Bawiły się całe rodziny, poznając przy okazji tradycję i kulturę naszego miasta.

{webgallery}img2710img2711img2712img2713img2714img2715img2716img2717img2718{/webgallery}