Od połowy kwietnia 2016 r. uruchomiliśmy elektroniczne zamawianie i rezerwowanie książek. Nowe usługi oferowane przez Internet, choć brzmią podobnie nie są tożsame. Co oznaczają, czym się różnią?

ZAREZERWUJ egzemplarz, który jest fizycznie dostępny na półce w bibliotece, wtedy odłożymy go dla Ciebie na 7 dni, tak abyś mógł odebrać go w dogodnym dla siebie czasie;

ZAMÓW wydanie książki aktualnie wypożyczonej przez innych czytelników, wtedy system biblioteczny ustawi Cię w „wirtualnej kolejce”, a jeśli podasz w bibliotece swój adres e-mail – automatycznie powiadomi, że książka jest już do odbioru.

ZAPISZ SIĘ samodzielnie do biblioteki. Jeżeli znajdziesz w naszym katalogu interesującą Cię publikację i chciałbyś ją zarezerwować (lub zamówić) a nie jesteś jeszcze naszym czytelnikiem samodzielnie zapisz się do Biblioteki, wypełniając odpowiedni formularz on-line. Aby dokonać samozapisu niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Potem wystarczy zgłosić się do którejkolwiek placówki (Wypożyczalnia dla Dorosłych lub filie) i wykupić kartę biblioteczną.

ZALOGUJ SIĘ na swoje elektroniczne konto biblioteczne (które automatycznie posiada każdy czytelnik zapisany do biblioteki) – a będziesz mógł sprawdzić jakie książki masz wypożyczone i do kiedy oraz samodzielnie je prolongować (przedłużyć termin wypożyczenia). Dowiesz się czy zarezerwowana książka czeka już na odbiór oraz czy Twoje miejsce w „wirtualnej kolejce” osób zamawiających niedostępną publikację się zmieniło.

Odwiedź stronę http://www.katalog.bmino.pl/ i przetestuj nowe możliwości katalogu.

 Znajdziesz tam także informacje pochodzące z internetowej biblioteki wolnelektury.pl oraz czytelni on-line IBUK.libra.
W darmowej czytelni on-line IBUK. Libra do dyspozycji czytelników jest ponad 1300 e-booków, żeby z nich korzystać w domu lub na urządzeniach mobilnych trzeba z biblioteki odebrać kod PIN. W zbiorach Wolnych Lektur znajduje się już ponad 2300 darmowych publikacji, w tym wiele lektur szkolnych, audiobooków i dzieł klasycznych. Dzięki zintegrowaniu z naszym katalogiem już teraz można je swobodnie pobrać na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) oraz bez żadnych ograniczeń czytać i słuchać.
Pobieranie plików jest całkowicie darmowe, dostępne przez 24 godziny na dobę dla wszystkich użytkowników naszego katalogu on-line.