„ZANURZENI w CONRADZIE”
to tytuł projektu, którego celem jest popularyzowanie wiedzy na temat życia i twórczości Josepha Conrada Korzeniowskiego oraz promowanie czytelnictwa wśród  młodzieży i dorosłych.  Otrzymał on dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W związku z przypadającą w tym roku okrągłą rocznicą urodzin tego wybitnego pisarza, oraz ogłoszonym przez Sejm RP – 2017 Rokiem Conrada, planujemy realizację różnorodnych wydarzeń w dwóch odsłonach : wiosennej i jesiennej.
Zaproponowane działania mają nie tylko przekonać wszystkich do sięgnięcia po opowiadania i powieści Conrada, ale także zachęcić do łączenia przyjemnego z pożytecznym czyli dobrej zabawy i nauki. Niewątpliwą atrakcją projektu będą: gra miejska „Tajny Agent”, „Krzyżówka na horyzoncie” dostępna w wersji elektronicznej, międzynarodowa lekcja multimedialna, Wojewódzki Konkurs Aktorskiej Interpretacji fragmentu powieści J. Conrada, pokaz filmu, turniej gry w statki – „Trafiony! Zatopiony!” oraz koncert piosenek szantowych.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Inowrocławia i gości do udziału w projekcie.