Z okazji zbliżających się Walentynek zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. Sto lat Młodej Parze. Przygotowana ekspozycja będzie podróżą przez dekady XX wieku, podczas której przyjrzymy się ulegającej zmianom modzie na telegramy ślubne. Trendy w tej dziedzinie zwłaszcza w I połowie XX wieku były ściśle związane z historią. Znajdowały się na nich motywy patriotyczne, wizerunki polskich bohaterów, a także poetów i pisarzy. Na archiwalnych telegramach można dostrzec także miejsca związane z historią Polski.

Na ekspozycję złożyły się zbiory książnicy, Muzeum im. Jana Kasprowicza, pana Stefana Czarneckiego – Prezesa Żnińskiego Towarzystwa Kultury, a także te pochodzące od mieszkańców.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy, która może być kolejną podróżą w czasie, a także lekcją historii i genealogii. Zapraszamy do wyruszenia w tę podróż razem z nami. Ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania w Saloniku Literacko-Artystycznym od 14 lutego do 11 marca 2022 r. w godzinach otwarcia książnicy. Wstęp wolny.