header-image

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza do Saloniku Literacko-Artystycznego na wystawę Inowrocław i okolice w rysunku Jolanty Młodeckiej. 

Jolanta Młodecka urodziła się we Włocławku. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1988 r. pracuje we włocławskim oddziale „Gazety Pomorskiej”. Maluje i rysuje postaci oraz zabytkowe obiekty z regionu kujawsko-pomorskiego. Jej prace są prezentowane na łamach gazety. Wyróżniona przez ministra kultury Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Zabytków”. 

Na wystawie Inowrocław i okolice w rysunku Jolanty Młodeckiej znalazło się ponad 70 reprodukcji prac autorki wykonanych głównie w latach 90. XX wieku. Rysunki przedstawiają inowrocławskie budynki o znaczeniu historycznym i zabytkowym oraz znanych inowrocławian. Ekspozycję uzupełniają teksty Piotra Strachanowskiego oraz Gizeli Chmielewskiej, osób współpracujących z autorką prac. W Saloniku Literacko-Artystycznym swoje miejsce znalazły również wizerunki obiektów położonych w powiecie inowrocławskim, a nawet spoza jego granic.

Zapraszamy na sentymentalny i pełen niespodzianek spacer po Inowrocławiu i jego okolicach.

Wystawa czynna do 28 czerwca br. w godzinach pracy Saloniku Literacko-Artystycznego.

Wstęp wolny!

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast
+