Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Events: 9th luty 2024

Senior potrafi – zajęcia rękodzielnicze dla zainteresowanych kulturą swojego miejsca zamieszkania, regionu.

„Bohaterowie i bandyci, czyli Inowrocław w okresie Powstania Styczniowego” – wystawa, która przybliży postacie bohaterskich powstańców i ich pomocników, narażających się na brutalne represje ze strony zaborców. Wystawa realizowana w ramach projektu „Dlaczego handlarz win zgolił brodę”, dofinansowanego w ogólnopolskim konkursie Powstanie Styczniowe 1863-1864 Biura Niepodległa. Wystawę można zwiedzać do 15.03 br. 

„Bohaterowie i bandyci, czyli Inowrocław w okresie Powstania Styczniowego” – lekcja w której przedstawiciele Muzeum, Archiwum i Biblioteki, z wykorzystaniem eksponatów z wystawy, opowiedzą o Inowrocławiu w okresie powstania styczniowego. Lekcja realizowana w ramach projektu „Dlaczego handlarz win zgolił brodę”, dofinansowanego w ogólnopolskim konkursie Powstanie Styczniowe 1863-1864 Biura Niepodległa.

Spotkania w „Siódemce” – zajęcia cykliczne dla dzieci, w programie: zabawy literackie, krzyżówki, łamigłówki, rebusy i zagadki oraz Akwarelka – zajęcia sekcji plastycznej.

„Nie mów do mnie misiu!” – spotkanie edukacyjno – kreatywne dla dzieci przybliżające sylwetkę niedźwiedzia polarnego. W ramach Dziecięcej Pracowni Rękodzieła dzieci wykonają obraz 3D z niedźwiadkiem. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Bajkonurrrków.

Events: 9th luty 2024 Czytaj więcej ...

Uwaga! Z powodu inwentaryzacji księgozbioru w dniach od 4 do 15 marca 2024 r., Oddział dla Dzieci "Tajemniczy Ogród" będzie NIECZYNNY.
Za utrudnienia przepraszamy.