header-image

Events: 4th maj 2023

„Literacki miszmasz” – quiz online z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Uczestnicy będą odpowiadać na pytania związane z literaturą polską i światową.

#zksiążkąwkuchni – zabawa czytelnicza prowadzona na Fb biblioteki polegająca na zamieszczaniu fotografii z przygotowania posiłków w towarzystwie książki kucharskiej. Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Biblioteka od kuchni”, dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zabawa potrwa do 30.06 br.

Apetyt na książkę – konkurs na zaprojektowanie przez dzieci od 7 do 12 lat okładki wymyślonej przez siebie książki kucharskiej. Prace należy złożyć do 26 maja w Czytelni Głównej. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca podczas wernisażu. Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Biblioteka od kuchni”, dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu …

„Każda żona tym się chlubi, że gotuje co mąż lubi” – konkurs na wykonanie makatki kuchennej przeznaczony dla osób dorosłych. Prace należy złożyć do 26 maja w Czytelni Głównej. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca podczas wernisażu. Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Biblioteka od kuchni”, dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu …

„W Papui Nowej Gwinei” – wystawa fotografii podróżniczej autorstwa Elżbiety Dzikowskiej oraz Dariusza Tuleji, którzy razem eksplorowali region Wschodniego Sepiku, Goroka oraz Tufi. Ekspozycja pochodzi z Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu. Wystawę można zwiedzać do 31.05 br.

Z bajką dookoła świata – zajęcia terapeutyczne dla uczestników Integracyjnego Centrum Aktywności „Nadzieja Życia” z wykorzystaniem literatury dziecięcej, zabawa przy muzyce, rozwiązywanie zagadek.

Events: 4th maj 2023 Czytaj więcej ...