header-image

Events: 19th maj 2022

Książka – czytanie – biblioteka – wystawa grafik Beaty Gamrowskiej – rysowniczki, ilustratorki, twórczyni m.in. rysunkowych historyjek o kawie i Pączusiu. (Hol Biblioteki Głównej). Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Protokół Kulturalny XVI” współfinansowanego przez Urząd Miasta Inowrocławia.

„O zwierzętach bajek wiele” – II edycja zabawy z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dla czytelników w wieku od 3 do 6 lat. Najmłodsi wraz z rodzicami i opiekunami wypożyczają dowolną bajkę, którą będzie można wybrać ze „złotego regalika”. Do każdej książki dołączony zostanie specjalny folder do uzupełnienia naklejkami „bajkowych zwierząt” do wykorzystania w trakcie …

Moje miasto – moja mała ojczyzna – wystawa zdjęć Inowrocławia wykonanych przez rodziców i dzieci z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Sowa”.

Podróże bliskie i dalekie – klub filmowy i dyskusyjny dla starszych czytelników i kuracjuszy, w trakcie którego prezentowane będą relacje z podróży zaproszonych gości.

Mały wielki świat – o kulturach dla najmłodszych – zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, podczas których poznają oni inne kultury. Poprzez różnorodne formy aktywności uczestnicy zdobywają nowe doświadczenia i rozwijają ciekawość świata. Obowiązują zapisy.

„Nordic walking parkowymi alejkami” – zajęcia z instruktorką nordic walking na terenie „zielonych płuc” miasta, po Parku Solankowym. Zajęcia sprzyjające bezpiecznej aktywności ruchowej w każdym wieku, polecana są zwłaszcza seniorom. Zajęcia realizowane w ramach projektu „Piramida aktywności”, realizowanego ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi.

Events: 19th maj 2022 Czytaj więcej ...

Rozmiar czcionki