header-image

Events: 9th maj 2022

„Miejsce akcji to…” – konkurs internetowy dla czytelników organizowany w ramach Tygodnia Bibliotek polegający na odgadnięciu na podstawie opisu książki w jakim kraju rozgrywa się jej akcja.

Książka – czytanie – biblioteka – wystawa grafik Beaty Gamrowskiej – rysowniczki, ilustratorki, twórczyni m.in. rysunkowych historyjek o kawie i Pączusiu. (Hol Biblioteki Głównej). Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Protokół Kulturalny XVI” współfinansowanego przez Urząd Miasta Inowrocławia.

„O zwierzętach bajek wiele” – II edycja zabawy z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dla czytelników w wieku od 3 do 6 lat. Najmłodsi wraz z rodzicami i opiekunami wypożyczają dowolną bajkę, którą będzie można wybrać ze „złotego regalika”. Do każdej książki dołączony zostanie specjalny folder do uzupełnienia naklejkami „bajkowych zwierząt” do wykorzystania w trakcie …

Moje miasto – moja mała ojczyzna – wystawa zdjęć Inowrocławia wykonanych przez rodziców i dzieci z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Sowa”.

„Biblioteka – świat w jednym miejscu” – z okazji Tygodnia Bibliotek przyjmowanie wycieczek z przedszkoli i szkół oraz przygotowanie okolicznościowych gadżetów dla czytelników odwiedzających bibliotekę w tych dniach.

„Zawód – Bibliotekarz” – spotkanie z bibliotekarzem, który opowie na czym polega praca w bibliotece, zorganizowane z okazji Dnia Bibliotekarza dla uczniów klas VI-VII

Z bajką dookoła świata – zajęcia terapeutyczne dla dzieci z Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego z wykorzystaniem literatury dziecięcej, zabawa przy muzyce, rozwiązywanie zagadek.

Klub Rozmaitych Aktywności – spotkania dla czytelników, kuracjuszy, będące okazją do integracji, rozmowy i wymiany doświadczeń. W programie: spotkanie miłośników poezji.

Events: 9th maj 2022 Czytaj więcej ...

Rozmiar czcionki