header-image

Począwszy od 1991 roku, każdego maja w ramach „Tygodnia Bibliotek”, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza organizuje konkurs czytelniczy „WIELKA GRA” dla uczniów szkół podstawowych z terenu Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego. Wyjątkowo w tym roku konkurs został przeniesiony na listopad. Przypomnijmy, że zadaniem uczestników jest wybór jednego z trzech tematów konkursowych dostosowanych wiekowo i przeczytanie książek z jego zakresu. W tym roku dzieci i młodzież będą mieli do wyboru wybrane tytuły z serii „Niesamowite przygody skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek, dwie pierwsze części „Klubu Fanek W. M.” Majki Milejko oraz ostatnią część cyklu
o Harrym Potterze pióra J.K. Rowling. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 października 2020 r. przez Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” oraz wszystkie filie biblioteczne. W przypadku dużego zainteresowania przewiduje się pisemne eliminacje, których termin wyznaczono na sobotę 7 listopada 2020 r., natomiast finał tydzień później 14 listopada 2020 r. w Bibliotece Głównej przy ul. Kilińskiego 16.
Dla wszystkich finalistów przewidziane są dyplomy oraz nagrody. Szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie internetowej https://www.jan-kasprowicz.bmino.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast