O ekwipunku prawdziwego podróżnika, o tym jak zdobywać góry i walczyć o swoje marzenia opowiedział Mateusz Zieliński, który na co dzień jest trenerem pływania i biegania, a także zapalonym górołazem i wielkim fanem historii alpinizmu. Ponadto na Facebooku prowadzi stronę Jerzego Kukuczki, gdzie dzieli się swoją pasją. Tym razem opowiadał o niej najmłodszym, którzy z zapartym tchem słuchali o wyzwaniach, jakie stawiają przed nami wyprawy górskie. Podróżnik podkreślił znacznie odpowiedniego przygotowania fizycznego i psychicznego, a także podzielił się swoimi przemyśleniami na temat zachowania i ochrony przyrody w górach.

Spotkanie było nie tylko inspirujące, ale także pouczające. Uczestnicy zrozumieli jak ważne jest odpowiednie przygotowanie i ile trudu musieli włożyć uczestnicy Belgijskiej Wyprawy Antarktycznej z Henrykiem Arctowskim na czele!

Nie zabrakło ciekawych pytań, a także możliwości zapoznania się z wyposażeniem prawdziwego podróżnika! Warto dodać, że nasz gość otrzymał od czytelniczki smoka origami „na szczęście”, którego na pewno weźmie ze sobą na kolejną wyprawę.

Podróżnikowi dziękujemy za piękną lekcję i prezenty, które niebawem wzbogacą nasz księgozbiór!