Przez całe dwa tygodnie najmłodsi nie mogli narzekać na nudę! Wszystko za sprawą ferii zimowych, podczas których w Książnicy odbywały się liczne warsztaty!

„Tajemniczy Ogród” podobnie jak w ubiegłym roku zaproponował „Etno-ferie” – czyli ferie ze sztuką ludową. Najmłodsi wykonywali folkowe obrazki, drewniane zabawki i prawdziwe cuda-wianki! Te ostatnie zostały wykonane z pomocą animatorek z pracowni kreatywnej „Craft Room”.

W Filii nr 1 odbyły się warsztaty fluo poprowadzone przez Lidię Gralak z „Animacji na kółkach”, gdzie mali uczestnicy przenieśli się w świat fluorescencyjnych kolorów. Tydzień później pod czujnym okiem instruktorek z „Craft Room” najmłodsi stworzyli magiczny, zimowy widok z okna.

Ferie w Filii nr 3 rozpoczął turniej gier planszowych. W następnych dniach dzieci uczestniczyły w warsztatach ,,W poszukiwaniu zimy”, podczas których wykonały ozdobne słoiczki metodą decoupage oraz w warsztatach tworzenia pluszowych maskotek. Na zakończenie ferii królowały zabawy ruchowe, plastyczne, quizy i zagadki.

W Filii nr 4 dzieci poznały zjawisko sublimacji w teorii i praktyce, czyli zmiany lodu w bardzo efektowny gaz. Pokaz niemal czarodziejki zaprezentowała animatorka Lidia Gralak z „Animacji na kółkach”. Podczas warsztatów gipsowych prowadzonych przez animatora z grupy „Pomysłowy Dobromir”, dzieci samodzielnie urobiły gips, a gdy ten tężał w foremkach, malowały gotową figurkę bałwanka.

W Filii nr 7 udaną zabawę zagwarantował „Pomysłowy Dobromir”. Dzieci wykonały wspaniałe figurki gipsowe, które same ozdobiły. Na kolejnych warsztatach uczestnicy włożyli dużo pracy by wykonać malownicze rysunki za pomocą kolorowego piasku.

Dziękujemy za twórczy czas!