W sobotę 10 września, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, w holu Biblioteki Głównej zebrała się grupa śmiałków, chętnych spacerować, zwiedzać i poznawać historię inowrocławskiej komunikacji. Okazją ku temu były obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2022 oraz przypadający na ten rok jubileusz 110. lecia komunikacji miejskiej w Inowrocławiu.
Deszcz nie zdusił entuzjazmu i zapału wielbicieli tramwajów i autobusów. Tym samym po godzinie 9:00 wyruszyli oni pod przewodnictwem historyka i regionalisty Grzegorza Roczka w stronę Rynku, gdzie zachowało się wiele śladów po inowrocławskiej BIMBIE. Stamtąd, przez ul. Królowej Jadwigi, podążając tramwajowym szlakiem skierowali się do zajezdni. Na miejscu grupę przywitał Sławomir Lach (którego serdecznie pozdrawiamy!), wieloletni pracownik MPK.
Doskonale przygotowany pan Sławek, oprowadził uczestników spaceru po miejscach i obiektach wchodzących w skład zajezdni, opowiadając o specyfice pracy w każdym z nich. Wyczerpująco odpowiadał też na liczne pytania zainteresowanych. Spacerowicze zobaczyli m. in. nowoczesną dyspozytornię, halę obsługi technicznej, warsztat, plac parkingowy, na którym ładują się nowoczesne Solarisy, a także odwiedzili bogatą w pamiątki salę konferencyjną oraz gabinet prezesa, gdzie „prezesowski” fotel szczególnie przypadł do gustu młodziutkiemu miłośnikowi autobusów – o przyszłość inowrocławskiego MPK możemy być więc spokojni 🙂
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne ciekawe wydarzenia!