W czwartek 7 czerwca, z okazji tegorocznych obchodów Dni Inowrocławia, w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej, miało miejsce otwarcie wystawy fotografii Bogusława Kolanowskiego pn. „Światła i Cienie”.

Kilkadziesiąt prac składających się na wspaniałą ekspozycję, w niebanalny sposób zobrazowało znane i mniej znane (często niedostępne) miejsca i zakątki Inowrocławia, a także ukazało wyjątkowy talent i potencjał artystyczny autora. Warto również w tym miejscu zaznaczyć, że kilka prac zostało zaopatrzonych w ramy wykonane przez inowrocławskiego artystę-plastyka Adama Łożykowskiego.

Otwarcie wernisażu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zgromadzonych gości o godzinie 18.00 powitała dyrektor Biblioteki pani Dorota Drobnik-Stefańska, prezentując sylwetkę i dorobek artystyczny autora wystawy. Inspirującą przedmowę wygłosiła również pani Janina Sikorska, dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza; głos zabrał także obecny na sali prezydent Ryszard Brejza.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za przybycie. Wystawę będzie można oglądać do 27. VI 2018r. w godzinach otwarcia Saloniku Literacko-Artystycznego. Zapraszamy!