Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu w ramach programu DKK realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy we współpracy z Instytutem Książki zaprasza na spotkanie z Anną Jaklewicz.

Gość z wykształcenia jest archeologiem i antropologiem, a nam przybliży kulisy swojej pracy, a zarazem pasji jaką jest podróżowanie.

Za cel swoich wypraw obiera głównie kontynent azjatycki. W czasie swoich licznych wojaży zwiedziła m.in.: Tajlandię, Indonezję, Chiny, Laos. Warto wspomnieć, że pokłosiem jej podróży są książki: „Indonezja. Po drugiej stronie raju”, „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Na swoim koncie ma również publikacje w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TAM TAM. Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie.

Spotkanie odbędzie się 15 maja o godzinie 18:00. Bezpłatne wejściówki można odbierać na tydzień przed spotkaniem w Wypożyczalni Dla Dorosłych.

Przypominamy również o wystawie „Bibliotekarze i Czytelnicy w podróży”, którą można będzie oglądać w holu Biblioteki Głównej w dniach 8-25 maja. Finisz wystawy, na której zgromadzono około dwustu pamiątek z różnych zakątków kraju i świata zaplanowano na 25 maja na godz.: 18:00.