Jej gobeliny ma w zbiorach Muzeum Narodowe w Warszawie, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi , a także prywatni kolekcjonerzy z Europy i Ameryki. Kariera artystyczna nigdy jednak nie stanowiła dla Niej priorytetu, pomimo paryskiego stypendium, gdzie poznała Alinę Szapocznikow i Igora Mitoraja, występu w „Kabarecie Starszych Panów”, zdjęć i artykułów w czasopismach. Przez kilkadziesiąt lat była szczęśliwą żoną jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych – Janusza Morgensterna (twórcy m. in. „Do widzenia, do jutra”, „Jowity”, „Kolumbów”, „Stawki większej niż życie”, „Polskich dróg”). Razem tworzyli jedną z najpopularniejszych par polskiego środowiska artystycznego, a na organizowanych przez Nią przyjęciach spotkać można było Zbigniewa Cybulskiego, Kalinę Jędrusik, Stanisława Dygata, Andrzeja Wajdę, Tadeusza Konwickiego. Podczas przyjazdów do Polski w Ich domu pomieszkiwał Roman Polański i Michaił Barysznikow.

W książce „Nasz film”. Sceny życia z Kubą. Wspomnienia” absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Mari Konopnickiej tekstem i zdjęciami przywołuje koleje swojego barwnego życia i podkreśla sentyment do rodzinnego Inowrocławia, który stara się jak najczęściej odwiedzać i który na zawsze pozostał „Jej” miastem.

Na spotkanie autorskie z Krystyną Cierniak-Morgenstern zapraszamy w czwartek 17 maja o godzinie 18.00 do Saloniku Literacko-Artystycznego przy ul. Kilińskiego 16. Bezpłatne wejściówki odbierać można w Wypożyczalni Biblioteki Głównej.