We wtorkowe przedpołudnie 19 września br. w Filii nr 4 na przedszkolaki z grupy Montessori z Muzycznej Krainy i grupy Zajączki z Kujawskich Dzieci czekała nie lada gratka. Na spotkanie autorskie pt. „Paluszki czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą” przyjechała znana pisarka Renata Piątkowska. Autorka m.in.: „Opowiadań do chichotania” i „Szczęście śpi na lewym boku”. Towarzyszyła jej lektorka, Malwina Kożurno, która czytała dzieciom fragmenty książek naszego gościa, m.in. o paluszkach przedszkolaka Marcinka, bardzo zajętych od rana do wieczora. Spotkanie zakończyły pytania publiczności, pamiątkowe wpisy do książek oraz wspólne zdjęcia.

Drugie w tym dniu spotkanie pt. „To się nie mieści w głowie, czyli na wesoło z autorką książek dla dzieci” odbyło się w Filii nr 1. Pisarka opowiadała przeróżne śmieszne historie z „życia wzięte” oraz opisane w swoich książkach, wykorzystując znane polskie przysłowia i przesądy. Dopełnieniem rozmowy było niezwykle sugestywne czytanie fragmentów opowiadań przez profesjonalną lektorkę, towarzyszącą naszemu gościowi. Uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie zadawali oraz odpowiadali na przeróżne pytania. Było niezwykle radośnie i zabawnie! Z całą pewnością, po takiej dawce dobrego humoru wszyscy sięgną po książki Renaty Piątkowskiej.
Spotkania zorganizowane w ramach projektu „Protokół kulturalny XVII”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Inowrocławia.