Wypożyczalnia

„Sekretne życie drzew” niemieckiego leśnika  Petera Wohllebena, to niezwykła i zadziwiająca książka opisująca życie drzew.  Autor dzieli się swoimi obserwacjami, wiedzą gromadzoną latami, a wszystko to robi z wielkim zaangażowanie i pasją. Dla niego las to nieskończona ilość tajemnic, które należy wyjaśnić, interesujące odkrywcze wyprawy. Czytający tę książkę dowiedzą się m.in., że drzewa odczuwają ból, posiadają pamięć, pomagają sobie w trudnych sytuacjach, że drzewa- rodzice żyją wraz ze swym potomstwem oraz to, że można się wiele od nich nauczyć.

Następne spotkanie odbędzie się 26 września o godz 16.00. Będziemy rozmawiać o książce Katarzyny Boni  pt. „Ganbare! Warsztaty umierania”.

Filia nr 1

 „Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4”
Autor dziennika Hendrik Groen, mimo sędziwego wieku, nie zamierza siedzieć bezczynnie czekając na śmierć. Przebywa w domu spokojnej starości w Amsterdamie. Powołuje do życia anarchiczny Klub Jeszcze Żywych Staruszków. Książka porusza poważny temat starości, jednak na przekór temu, roi się od żartów i dowcipu i nie sposób się nie śmiać przy czytaniu tej książki. Pisarz pokazuje nam, że nie liczy się wiek, a podejście człowieka do samego siebie, ważne jest to, żeby czerpać z życia garściami, to, co najlepsze. Książka pogodna i optymistyczna.

Na następne spotkanie zapraszamy po wakacjach 21 września o godz. 15.00, które będzie dotyczyło książki pt.”Ból” Z. Shalev

Filii nr 7

„Bóg jest we mnie obecny tylko pod postacią pytania”. To jedno z wielu mądrych i inspirujących do poszukiwań duchowych zdań, z ostatniej książki Erica – Emmanuela Schmitta pt.”Noc ognia”. To jedna z najbardziej osobistych książek tego, dojrzałego już Autora, nawiązująca do Jego  przeżyć u stóp góry Tahar na pustyni Hoggar. Poczucia obecności Boga, objawienia… Autor wyraźnie oddziela wiarę od dowodu. Mówi, iż w obliczu pytań o istnienie Boga pojawiają się trzy typy uczciwych osób. Wierzący, który mówi: „Nie wiem, ale wierzę, że tak”, ateista, który mówi: „Nie wiem, ale uważam, że nie” i obojętny, który mówi: „Nie wiem i guzik mnie to obchodzi”. Przeżycia i szczerość E-.E. Schmitta niezwykle poruszają, są ogromną pomocą i inspiracją dla ludzi wierzących i zadających pytania, szukających wiary, błądzących, a także niewierzących…

Następne spotkanie – 26 września o godz. 11.00. Będziemy rozmawiać o książce Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”.