Podróżą do Afryki zakończyliśmy przygodę z „Cesarzami Reportażu”. W Saloniku Literacko-Artystycznym otworzyliśmy wystawę fotografii Ryszarda Kapuścińskiego „Ludzie, których poznałem. Fotografie z Afryki.

Działanie to wieńczy cykl wydarzeń w ramach projektu poświęconemu wybitnemu reportażyście –  „Cesarze Reportażu”- dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ciągu kilku miesięcy uczestnicy wzięli udział w 14 imprezach: spotkaniach autorskich, projekcji filmu, warsztatach i konkursach. Ostatnią atrakcją jest wystawa, którą na specjalne zaproszenie Biblioteki Miejskiej otworzyła Prezes Fundacji „Herodot” zajmującej się spuścizną po Ryszardzie Kapuścińskim – Karolina Wojciechowska. Na wystawę składają się fotografie, jakie Ryszard Kapuściński wykonał podczas wielu podróży po Afryce na przestrzeni lat.
Podczas wernisażu ogłoszono także zwycięzcę konkursu „Zostań Mistrzem Reportażu”. Jury postanowiło przyznać jedną główną nagrodę Natalii Łącznej, a jej praca stała się częścią ekspozycji, którą można oglądać u nas przez całe wakacje. Zapraszamy.

Wystawę i konkurs współorganizowało Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” w ramach projektu „Cesarze Reportażu” dofinansowanego ze środków MKiDN.

{webgallery}image0816image0817image0818image0819{/webgallery}