Gościem kolejnego spotkania autorskiego w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu będzie Łukasz Oliwkowski. Nauczyciel języka polskiego, felietonista, eseista, doktor nauk humanistycznych, propagator dobrego filmu, człowiek wielu pasji. Autor książek takich jak: „Obroty miasta. Felietony i eseje o Inowrocławiu”, „Trapezy i łzy. O najstarszej kulturze powiatu inowrocławskiego”, czy „Terra incognita. Wokół inowrocławskich grodzisk”.

Okazją do spotkania jest najnowsza powieść „EMET”, w której ważną rolę odgrywa Inowrocław i jego okolice. Opowiedziana w niej historia jest wynikiem obserwacji poczynionych z okna sali lekcyjnej i dotyczy w dużej mierze wielokulturowych zawirowań dzielnicy otaczającej inowrocławskie III LO. Podczas wydarzenia autor opowie o procesie twórczym, inspiracjach oraz kulisach powstawania swojej książki.

Zapraszamy miłośników literatury na spotkanie autorskie z Łukaszem Oliwkowskim, autorem książki „EMET” 4 czerwca 2024 r. o godzinie 17:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. J. Kilińskiego 16. Będzie to doskonała okazja, aby zdobyć egzemplarz książki z autografem, zadać pytania oraz wziąć udział w dyskusji.

Wstęp wolny!

emet-plakat-2
emet-plakat-2