W sobotnie popołudnie 26 marca gościliśmy w Saloniku Literacko-Artystycznym Tomasza Ziętka. Aktor, znany m.in. z filmów „Kamienie na szaniec”, „Cicha noc”, „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów”, rozmawiał z krytykiem filmowym i teatralnym Łukaszem Maciejewskim, odpowiadając przy tym na wiele pytań publiczności.
Na początku spotkania prowadzący przywołał wątki inowrocławskie, bowiem Tomasz Ziętek urodził się w naszym mieście i ma tu rodzinę. Nasz gość wspominał, że w dzieciństwie uwielbiał spędzać wolny czas u dziadków, mieszkających w inowrocławskiej kamienicy.
Opowiadał także o blaskach i cieniach studiowania w szkole aktorskiej i późniejszej pracy na planach filmowych i w dubbingu. Podczas spotkania nie zabrakło też nawiązań do drugiej pasji aktora – muzyki. Z tej strony dał się poznać niedawno milionom telewidzów na koncercie „Razem z Ukrainą”.
Wydarzenie towarzyszyło Tygodniowi Teatru 2022 – Arlekinadzie. Nastoletni aktorzy teatrów szkolnych, biorących udział w festiwalu, stanowili pokaźną część publiczności naszego spotkania.