17 marca 2022 roku Czytelnia Regionalna gościła Grzegorza Roczka, historyka, regionalistę, miłośnika miasta Inowrocławia oraz piłki nożnej. W tym roku obchodzimy także piękny jubileusz 100. lecia powstania i działalności KS Cuiavii Inowrocław. Z tej okazji, wszystkim zgromadzonym w bibliotecznej Antresoli, prelegent przybliżył sylwetkę jednego z najwybitniejszych wychowanków Klubu – Tomasza Radzinskiego. Uczestnicy spotkania poznali nie tylko historię i imponujący dorobek sportowy Tomka – począwszy od (opatrzonych archiwalnymi zdjęciami) wczesnych lat młodości aż po europejskie i światowe piłkarskie sukcesy- ale usłyszeli również wiele faktów dotyczących polskich i zagranicznych piłkarskich realiów w kontekście zarówno historycznym jak i współczesnym.
Wyjątkowa atmosfera spotkania udzieliła się obecnym, więc nie obyło się także bez wielu ciekawych historii uczestników, którzy Tomasza Radzinskiego znali osobiście, a nawet mieli okazję grać z nim w jednej drużynie. Wspomnieniami i opiniami dzielono się chętnie, a my możemy zdradzić już teraz, że są plany zaproszenia bohatera spotkania do Inowrocławia! Za rok Tomasz Radzinski obchodził będzie swoje pięćdziesiąte urodziny – Czy będzie świętował je również w Polsce, w Inowrocławiu? Czy raz jeszcze zagości na murawie stadionu Cuiavii? Mamy nadzieję, że tak!
Kolejne interesujące wydarzenia i spotkania tematyczne już wkrótce – obserwujcie stronę Biblioteki i bibliotecznego Facebooka!