Piszesz pracę lub uczysz się do egzaminu, szukając godzinami potrzebnych informacji w książce? W chwili obecnej dzięki naszej książnicy masz dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra, gdzie szybko i bezbłędnie znajdziesz niezbędne wiadomości. Od 1.09.2014 r. Biblioteka po raz drugi wykupiła licencję do wirtualnej biblioteki IBUK Libra. W ramach bezpłatnego dostępu do platformy Ibuk czytelnicy mają do dyspozycji 934 pełne teksty książek specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych i beletrystycznych.
Do korzystania z zasobów IBUK Libra potrzebny jest kod PIN, który otrzymać można w Bibliotece. DOTYCHCZASOWE KODY są już nieaktualne, dlatego aby korzystać z czytelni on-line (od września 2014 r.) należy zgłosić się osobiście (zadzwonić 357-93-89 lub przysłać maila wypozyczalnia@bmino.pl) do Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16) lub filii nr 1, 3, 4, 7  i odebrać nowy kod. Warunkiem otrzymania PIN-u jest posiadanie karty bibliotecznej.
WAŻNE!!! Czytelnicy, którzy zakładali konto myIBUK i już korzystali z platformy IBUK Libra NIE MUSZĄ zakładać konta ponownie. Wystarczy, że dodadzą do niego nowy kod PIN.
INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z SERWISU:
1. Publikacje zakupione przez Bibliotekę dostępne są przez stronę: http://libra.ibuk.pl/ lub bezpośrednio ze strony www Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu
2. Załóż konto myIBUK (podając adres mailowy oraz własne hasło) i zaloguj się do serwisu
3. Z opcji (u góry strony) należy wybrać “Kujawsko-Pomorski Elektroniczny Zasób Biblioteczny”
4. Naciśnij na guzik “+ DODAJ BIBLIOTEKĘ”
5. Wpisz otrzymany KOD PIN
6. Naciśnij “+ DODAJ”
Kod PIN należy powiązać z myIBUK tylko raz. Jest on ważny do końca sierpnia 2015 r.
Samouczek ułatwiający korzystanie z platformy IBUK. Libra znajduje się na stronie: http://vimeo.com/53587389