Spektakl kabaretowy, koncert, warsztaty, turnieje gier…
Noc Bibliotek w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

W sobotę 30 maja na mieszkańców Inowrocławia czeka wieczór pełen atrakcji przygotowany przez inowrocławską książnicę, która przyłączyła się do pierwszej ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

I tak, o godz. 19.00 publiczności zostanie zaprezentowany spektakl kabaretowy „Piosenki PRL-u 2” w wykonaniu Dariusza Bereski wspólnie z toruńskimi aktorami. Z uwagi na ogromne zainteresowanie częścią 1 przedstawienia, spektakl dzięki uprzejmości dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu przeniesiony jest do Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej. Po spektaklu można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w scenerii PRL-u. Bezpłatne wejściówki można odbierać od
22 maja w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. Kilińskiego 16.

Następnie o godz. 20.30 Salonik Literacko-Artystyczny rozbrzmiewać będzie mieszanką dźwięków bębnów i długich pociągnięć głębokiego basu. Widzowie usłyszą sample starych słuchowisk Stanisława Lema. Pomysłodawcą i wykonawcą projektu drUMMat „goLEM” jest Łukasz Oliwkowski.

Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych. W „Tajemniczym Ogrodzie” od godz. 18.00 na młodych fanów książek czeka zabawa literacka i warsztaty plastyczne prowadzone przez animatora Galerii Rękodzieła „Kulturowo Mi”. Natomiast wielbiciele ekscytujących doznań w olbrzymim świecie gier będą mogli wziąć udział w turnieju gier na konsoli Xbox One w godz. 19.00 – 22.00.

To jeszcze nie wszystko!
Biblioteka zaprasza na kiermasz książki przeczytanej, gdzie można kupić książki po okazyjnych cenach. Będą też quizy i zagadki z nagrodami. Dodatkowo każdy, kto chciałby się zapisać do Biblioteki w godz. 18.00 – 22.00 zrobi to całkowicie za darmo!!!

Ponadto…… każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z 10% ulgi od rachunku w wysokości, co najmniej 20 zł. w Kawiarni Carte D’ore przy Placu Klasztornym 1C i na Rynku po wcześniejszym okazaniu specjalnie przygotowanego na tę Noc biletu.