18 grudnia Rynek zamieni się w magiczny Inowrocławski Świąteczny Zakątek.
W ramach tego wydarzenia o godzinie 11.00 rozpocznie się Świąteczny Jarmark ozdób świątecznych, rękodzieła i pamiątek z naszego miasta, smakołyków i dobroci dla zwierzaków. Nie zabraknie bibliotecznego stoiska z kiermaszem książek, który rozpocznie się o godzinie 14:00. O tej samej godzinie uruchomiona zostanie karuzela, z której będzie można bezpłatnie korzystać do końca imprezy.

O godzinie 15.00 na Rynku zjawi się Święty Mikołaj w asyście swoich pomocników, a także bajkowe postaci, szczudlarze oraz WiewiórINKA. Na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. animacje, warsztaty plastyczne, lodowy zamek, a dla najgrzeczniejszych zespół Świętego Mikołaja przygotował specjalne certyfikaty. Inowrocławianie będą mieli okazję obejrzeć spektakl świąteczny pt. „Gloria”, zaśpiewać wspólnie kolędy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w ozdobnych ramkach.

18 grudnia zostaną także wręczone nagrody dla osób biorących udział w konkursie „Świąteczne skrzaty”, który zorganizowała Filia nr 12 książnicy. Prace plastyczne wykonane przez dzieci i dorosłych można przekazywać do Filii do 9 grudnia.

Grudniowe popołudnia umili projekt „Świąteczny mikrofon dla inowrocławian”, przygotowany przez Kujawskie Centrum Kultury.

W piątek, 23 grudnia prezydent Ryszard Brejza zaprasza na Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Inowrocławia wraz z inauguracją Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej. To okazja do wspólnego świętowania, ale także degustacji tradycyjnych wigilijnych potraw.

Szopkę będzie można odwiedzić: 23 grudnia w godz. 16.00-18.00, od 24 grudnia do 26 grudnia w godz. 10.00-18.00 i dodatkowo 24 grudnia w godz. 22.00-2.00. Ponadto w dniu otwarcia szopki przewidziano atrakcje dla najmłodszych.