Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,  zaprasza na spotkanie z Katarzyną Żak połączone z recitalem piosenek Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej, 12.01.2014 r. o godz. 1700 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16. Inowrocławska książnica, jako jedna z 335 bibliotek
z całej Polski, bierze udział w akcji „Biblioteki to miejsca przyjazne sztabom WOŚP” zorganizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
    Katarzyna Żak jest aktorką teatralna i filmową. Przez 9 lat występowała w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, gdzie zagrała m. in. w spektaklach Opera za trzy grosze, Piaf, Lot nad kukułczym gniazdem. Od kilkunastu lat związana jest ze stołecznymi scenami, m in.
z Teatrem Rampa, w którym zagrała w przedstawieniach reżyserowanych przez tak znakomitych artystów jak Wojciech Młynarski (Brassens i Criminale Tango), Maciej Wojtyszko (Damy i huzary, Kandyd czyli optymizm) czy Jan Pietrzak (Człowiek z kabaretu). Obecnie aktorka gra w Teatrze Muzycznym Roma i Buffo.  Ponadto, znana jest szerokiej publiczności z serialu Ranczo, Na wspólnej, Miodowe lata, Siła wyższa.
    Od kilku lat Katarzyna Żak z dużym powodzeniem koncertuje. Nagrała dwie płyty: Młynarski — Jazz oraz Kolędy na cały rok.
    Bezpłatne wejściówki na imprezę można odbierać na tydzień przed spotkaniem w Wypożyczalni dla Dorosłych (Biblioteka Główna, ul. Kilińskiego 16).