17 grudnia podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiano o książce Wiesławy Bancarzewskiej „Powrót do Nałęczowa”.

„Powrót do Nałęczowa” Wiesławy Bancarzewskiej, to debiut literacki pochodzącej z Inowrocławia autorki. Anna Duszkowska bohaterka książki wiedzie spokojne i ustabilizowane życie, ma dobra pracę, mieszkanie i u swego boku życiowego partnera. Pomimo tego z pozoru udanego życia Annie doskwiera tęsknota za utraconymi bliskimi, za ukochaną babcią, rodzicami i ciotkami. Za sprawą pewnego miejsca i drzewa przenosi się do Nałęczowa roku 1932. Tam zamieszkuje w domu swojej ukochanej babci Zofii. Od tej pory Anna zaczyna podróżować w czasie, pomieszkuje trochę w 20. wieku, trochę w 21. wieku. Dzięki bohaterce odwiedzimy przedwojenny Nałęczów i co szczególnie ważne dla inowrocławian miejsca związane z przedwojennym Inowrocławiem.

Następne spotkanie 28.01.2014 r. o godz. 16:00 (Salonik Literacko -Artystyczny). Będziemy rozmawiać o książce Kazuo Ishiguro „Malarz świata ułudy”. Zapraszamy do dyskusji.

{webgallery} {/webgallery}