W czwartek, 15 czerwca 2023 r. w Saloniku Literacko-Artystycznym odbyło się spotkanie autorskie z Jarosławem Krawczykiem. Okazją do zaproszenia janikowskiego poety było ukazanie się najnowszego tomiku „Pod pokładem czasu”. Jarosław Krawczyk opowiadał o roli literatury
w jego życiu. Przelewanie myśli na papier (czy ekran komputera) i zamykanie ich w poetyckiej lub prozatorskiej formie pomaga odnaleźć sens życia, zrozumieć siebie i dotrzeć do drugiego człowieka. Samo tworzenie pomaga też w walce z chorobą i traumatycznymi doświadczeniami, ułatwia zaakceptowanie ciemnych i dostrzeżenie jasnych stron życia. Nieprzypadkowo ostatnim słowem książki jest wyraz wdzięczności – „dziękuję”.
W części tomiku zatytułowanym „Podarunki słów” znalazł się wiersz „Biblioteka Inowrocław”, a zdjęcie autora na okładce zostało wykonane w inowrocławskiej książnicy. Bibliotekarze z miasta na soli dziękują autorowi za przyjęcie zaproszenia i miłe słowa o ich placówce, a wszystkich, którym potrzeba pokrzepienia i mądrej refleksji, zachęcają do sięgnięcia po utwory poety.