INO CLASSIC FESTIWAL to wyjątkowe muzyczne wydarzenie Kujawskiego Centrum Kultury i Miasta Inowrocławia, które odbędzie się w dniach 9-15 października.
To już druga edycja siedmiodniowego projektu, podczas którego dzieła muzyczne, plastyczne, literackie i teatralne prezentują swój klasyczny geniusz w Inowrocławiu.
Tydzień skomponowany klasyką to wyjątkowe wydarzenie, artyści wielkiego formatu, mistrzowie w swoim kunszcie i projekt, w którym muzyka, obraz i teatr podbijają serca nie tylko Inowrocławian.

Biblioteka Miejska jest jednym z partnerów wydarzenia. W ramach Festiwalu, 9 października o godzinie 17:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędzie się koncert Kuby Michalskiego, będący połączeniem programów: „Leśmian ze szczyptą Cohena” i „Do kraju tego”. Wstęp na to wydarzenie odbywa się na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w Wypożyczalni dla Dorosłych od 1 października. W czasie trwania Festiwalu, w holu Biblioteki Głównej będzie też można obejrzeć wystawę plakatów ze zbiorów książnicy pt.:” Biblioteka muzyki”.