W sobotę 30 listopada 2013 r. odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego „Tu jestem”. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Konkurs został skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie kultury języka polskiego, kształtowanie zainteresowań historią i współczesnością „małej ojczyzny” oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.

W finale wzięły udział 4. osoby. Każdy z uczestników wygłosił prezentację dotyczącą województwa kujawsko-pomorskiego, np. jego walorów przyrodniczych, zabytków, historii, kultury, życia codziennego lub ciekawych postaci związanych z regionem.

Jury w składzie: Urszula Guźlecka, Elżbieta Piniewska i Edmund Mikołajczak, po wysłuchaniu prezentacji przyznało:

I miejsce – Przemysławowi Mroczkowskiemu (Toruń)

II miejsce – Dawidowi Szulcowi (Bydgoszcz)

III miejsce – Oldze Tatianie Janiszewskiej (Toruń)

oraz wyróżnienie – Paulinie Adrych (Inowrocław)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu i Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, a wszyscy finaliści pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!

{webgallery} {/webgallery}