26 listopada podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiano o książce Wiesława Myśliwskiego „Ostatnie rozdanie”.

Wiesław Myśliwski autor powieści i dramatów jest jedynym pisarzem, który dwukrotnie został laureatem prestiżowej nagrody Nike.
Pisarz w swej najnowszej powieści pt. „Ostatnie rozdanie” opowiada o zwyczajnym losie poprzez indywidualną historię życia człowieka, mówi o ulotności i zawodności pamięci, o miłości, przemijaniu i o ludziach, którzy odcisnęli swoje piętno na naszym życiu. Czytając tę książkę ma się wrażenie, że autor wielokrotnie skupia się na nieistotnych szczegółach, ale po chwili stwierdzamy, że w Jego wydaniu błahe sprawy nabierają dużego znaczenia. Książka pobudza nas do refleksji nad tym co ważne w życiu i na co należy zwrócić naszą uwagę. To dzięki tej lekturze dojdziemy do wniosku, że sens i istota życia tkwi w zwyczajności.

Następne spotkanie 17.12.2013 r. o godz. 16:00 (Salonik Literacko-Artystyczny). Będziemy rozmawiać o książce Wiesławy Bancarzewskiej „Powrót do Nałęczowa”. Zapraszamy do dyskusji.

{webgallery} {/webgallery}