Kiedy i dlaczego powstała Goplania? Jak nazywał się pierwszy polski klub piłkarski na Kujawach? Do tradycji którego z klubów nawiązuje inowrocławska Cuiavia? Jak przebiegały pierwsze prawdziwe inowrocławskie derby? Kim byli najbardziej utalentowani piłkarze Kujaw okresu międzywojennego?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w wyjątkowej książce, stanowiącej Tom I (1910-1939) Historii Kujawskiego Futbolu. Autorem tej jakże cennej w kontekście wiedzy i informacji o sportowych realiach naszego regionu publikacji, jest Jarosław Hejenkowski – wierny kibic i fan krajowego i zagranicznego futbolu, piłkarz-amator w lidze halowej i szóstek, dziennikarz, autor książek poświęconych lokalnej piłce nożnej i sprawom sportu oraz polskiej sceny reggae i ska, redaktor naczelny magazyny Free Colours, DJ, ekspert muzyczny i juror wielu muzycznych festiwali m. in. w Łodzi, Wrocławiu, Gliwicach i Płocku.
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i miłośników piłki nożnej, historii sportu i Kujaw na spotkanie autorskie z Jarosławem Hejenkowskim, które odbędzie się 23 czerwca 2022 roku w Saloniku Literacko-Artystycznym o godz. 18:00. Spotkanie objęte zostało Honorowym Patronatem Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej oraz Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Wstęp Wolny!