Prezydent Miasta Inowrocławia zaprasza wszystkich inowrocławian na festyny rodzinne z okazji zakończenia wakacji.

Dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji. Będą konkursy i zabawy z nagrodami dla całych rodzin, bezpłatne dmuchańce, bańki mydlane, balony, animacje, pokazy oraz występy artystyczne. Nie zabraknie maskotki miasta WiewiórInki i wspólnych zdjęć. Zapraszamy również wszystkich na wspólne grillowanie i słodki poczęstunek. Na festynach o element edukacyjny zadbają m.in.: straż miejska, policja, schronisko dla bezdomnych zwierząt i szkoła medyczna. Na stoisku Miasta będzie można pobrać wniosek o wydanie Karty Inowrocławianina.

– Przez całe lato kalendarz imprez wypełniony jest wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Jednak sezon imprez plenerowych trwa – na zakończenie wakacji również zapraszamy do wspólnej zabawy. Planowane festyny będą dobrą okazją do spędzenia rodzinnie wolnego czasu – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Imprezy odbędą się w następujących terminach i lokalizacjach:

– 26 sierpnia 2023 r. – na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz na boisku przy Stadionie Miejskim przy ul. Orłowskiej,

– 2 września 2023 r. – na boisku przy Szkole Podstawowej nr 14 oraz na boisku przy Szkole Podstawowej nr 9,

– 9 września 2023 r. – na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 oraz na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10.

Wszystkie pikniki odbędą się w godzinach 15.00-18.00. Wstęp bezpłatny.

Do organizacji wydarzeń przyłączyły się spółki miejskie: Zakład Energetyki Cieplnej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zarządy osiedli, miejskie placówki oświatowe, Kujawskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.