Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” zaprasza do udziału w obchodach Dnia Różnorodności Kulturowej – czyli święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, odnoszącego się do zasady tolerancji i poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka. Celem obchodów jest promocja kultury, różnorodności kulturowej i dziedzictwa kulturowego.

W programie:

od 21.05. do 18.06.2021 r.
wystawa w holu Biblioteki Miejskiej, wypożyczona z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, przedstawiająca prace dzieci z różnych zakątków świata, m.in. z Hongkongu, Indii i Tajlandii.

oraz spotkania online z podróżnikami:

godz. 10:00 – Magdalena Brzezińska – podróżniczka i autorka bloga, pt. “Rajzefiber” opowie „Legendę o księciu na białym koniu” – czyli o weselu indyjskim, a także sporcie w Indiach i niezwykłym, hinduistycznym święcie kolorów – holi.

godz. 12:00 – Daria Wodarczyk – mieszkanka Japonii oraz autorka instagramowego konta daria.in.japan, zaprezentuje zdjęcia kwitnących wiśni, ukazujących tradycyjny, japoński zwyczaj podziwiania ich urody – hanami.

godz. 14:00 – Karolina Sypniewska-Wida – pasjonatka podróży, fotografii i nurkowania, która znalazła swoje „miejsce na ziemi” w Australii, przybliży zwyczaje i urok kraju słynącego z kangurów i koali.

a także…

godz. 16:00 – niespodzianka w wykonaniu inowrocławskich bibliotekarzy,
którzy zatańczą południowoafrykański taniec, dający ludziom na całym świecie poczucie bycia częścią wspólnoty w trakcie izolacji spowodowanej pandemią.

Filmy będzie można obejrzeć na Facebooku i YouTube biblioteki.

plakat