Czas ferii zimowych za nami! Jak co roku nasi najmłodsi czytelnicy mogli skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji!

W Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” nie zabrakło tematyki ludowej. Wszystko za sprawą „Etno-ferii”, podczas których najmłodsi mieli okazję zapoznać się z techniką tapowania oraz decoupage, ozdabiając buteleczki wzorami łowickimi. Ponadto uczestnicy ferii spróbowali swoich sił w warsztatach tkackich. Ich efektem były oryginalne i kolorowe łapacze snów! Dla tych, których rozpierała energia zostały przygotowane zabawy z interaktywną podłogą FunFloor.

W Filii nr 1 podczas kreatywnych warsztatów powstały piękne ramki na zdjęcia, wykonane z juty – roślinnego włókna bezpiecznego dla środowiska, wykorzystywanego do tworzenia różnego rodzaju elementów dekoracyjnych. Mali uczestnicy feryjnych zajęć wykazali się pomysłowością i zręcznością przy pracy nad oprawami do fotografii. Jutowe ramki stały się miłą pamiątką z bibliotecznych wakacji!

W czasie trwania ferii Filia nr 3 zorganizowała cykl zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Były to: „Dinozaurowe zabawy”, „Uśmiechnij się z żabkami”, „Mali pomocnicy Kopciuszka” oraz warsztaty pod nazwą: „Zwierzęce obrazy z produktów suchych”. W czasie zajęć mali uczestnicy z ogromnym zapałem wykonywali powierzone zadania i wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz kreatywnością.

W Filii nr 4 ferie przebiegły dwutorowo. W pierwszym tygodniu dzieci spotkały się na rozgrywkach gier planszowych w ramach zajęć „Kostką i głową”. W ruch poszły m.in.: memo, Łowienie rybek, a także kręgle. Tydzień później uczestnicy zajęć „Zręczne łapki” poznali tajniki tworzenia kolażu. Dzieci, mając bazę w postaci fotografii ulicy, uzupełniały ją według własnego pomysłu, doklejając wycinki z gazet i fragmenty ilustracji.

W Filii nr 7 dzieci przygotowały się do święta zakochanych, tworząc piękne kartki walentynkowe. W drugim tygodniu uczestnicy spotkania poznali przyczynę usunięcia Plutona z listy planet w układzie słonecznym i wykonały planetę z kosmicznymi dodatkami. Podczas ferii w Filii nr 7 odbywały się także spotkania z przedszkolakami. Zerówkowicze z przedszkola „Piastuś” poznali tajniki pracy bibliotekarzy oraz ofertę gier planszowych znajdujących się w Bibliotece. Z kolei dzieci z przedszkola „Sowa” miały możliwość obejrzenia książkowych atrakcji oraz wypożyczenia najciekawszych pozycji.

Dziękujemy!