Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów o uruchomieniu II etapu łagodzenia restrykcji związanych z epidemią koronawirusa, informujemy o otwarciu z dniem 4 maja wszystkich wypożyczalni Biblioteki Miejskiej w godzinach sprzed epidemii. Równocześnie informujemy o dalszej konieczności zamknięcia do odwołania Filii nr 2 (zlokalizowanej
w Szkole Podstawowej nr 9), Czytelni Głównej, Czytelni Regionalnej, Saloniku Literacko-Artystycznego i czytelń zlokalizowanych w innych filiach. Nie będzie również możliwości skorzystania ze stanowisk komputerowych ani prasy. Na tę chwilę nie planujemy wznowienia działalności upowszechnieniowej: spotkań, zajęć cyklicznych, warsztatów itp.

Mając na uwadze obecną sytuację zwracamy się z prośbą o zachowanie przez Czytelników środków ostrożności. Apelujemy o odwiedziny w bibliotece w maseczkach ochronnych i jednorazowych rękawiczkach. W oczekiwaniu na swoją kolej przed budynkiem biblioteki prosimy o zachowanie bezpiecznego odstępu. Równocześnie przy każdym stanowisku komputerowym mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby. Wskazane jest wcześniejsze zamówienie telefoniczne lub mailowe poszukiwanych tytułów, tak aby uniknąć długiego oczekiwania w kolejce.