Książnica włącza się w pomoc Ukrainie.

ZBIERAMY:
ŚRODKI HIGIENICZNE, KOCE, KARIMATY, ŚPIWORY, RĘCZNIKI, APTECZKI,OPATRUNKI, LATARKI, BATERIE
Dary można dostarczać do BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ W GODZINACH JEJ OTWARCIA.

W naszą akcję pomocy Ukraińcom włączyła się również Akademia Szkolnictwa. Jej uczniowie przygotowali ciasteczka SOLIDARKI, które otrzyma każdy przekazujący dary na rzecz potrzebujących.

KONTAKT:
52/ 35-74-638

Za ogólnopolskim portalem bibliotekarskim Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich podajemy równeiż linki do stron, gdzie można bezpłatnie pobrać książki dla dzieci w języku ukraińskim.

W serwisie KNIGO GO można pobrać za darmo bez rejestracji lub czytać online książki w języku ukraińskim
w różnych formatach: fb2, rtf, epub, txt na iPada, iPhone’a, Androida i Kindle. Na stronach jest udostępniona bogata oferta książek dla dzieci, w tym sporo klasyki międzynarodowej: https://knigogo.com.ua/zhanri/dityachi-knigi/. Książki do bezpłatnego pobrania bez rejestracji są oznaczone tekstem: „Cкачати” – pobieranie

Ukraińskie Wydawnictwo Stary Lew (Видавництво Старого Лева) bezpłatnie udostępnia na swojej stronie: https://starylev.com.ua/promotion/elektronni-dytyaci-knygy-bezkostovno? sześć ebooków dla dzieci. W tym przypadku wymagana jest rejestracja i m.in. podanie numeru telefonu, na który przychodzi kod umożliwiający zalogowanie się i pobranie ebooków.

Swoją książkę „Afryka Kazika” udostępnił bezpłatnie w języku ukraińskim autor Łukasz Wierzbicki.
Informacje o publikacji są dostępne na stronie: https://lukaszwierzbicki.pl/ak-ukraina/, a książkę można pobrać tutaj: https://lukaszwierzbicki.pl/wp-content/uploads/2022/03/Afryka-Kazika-Ukraina.pdf

Bezpłatne materiały edukacyjne w języku ukraińskim udostępniło Wydawnictwo Dwie Siostry: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/materialy-edukacyjne/dla-dzieci-i-rodzicow/materialy-w-jezyku-ukrainskim .