W maju swoje święto obchodzą biblioteki, książki i czytelnicy. Dzieci sześcioletnie z grupy V ,,Wiewiórki” to wspaniali czytelnicy. Przedszkolaki przez cały rok uczestniczyły w akcji: ,,Biblioteczka na kółeczkach’’ organizowanej wspólnie z Filią nr 2 dla Dzieci Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza. Głównym celem akcji było rozwijanie zainteresowań książką i czytelnictwem. Dzieci mogły systematycznie korzystać z zasobów biblioteki w nowatorski sposób. Miały możliwość wypożyczania książek bez wizyty w bibliotece. Dzięki bibliotekarkom najmłodsi wypożyczali książeczki w sali przedszkolnej. Akcja zachęciła dzieci sześcioletnie do samodzielnego czytania. Nauczyła je też szacunku do książki.
Jednocześnie, w grupie V ,,Wiewiórki’’ we współpracy z rodzicami prowadzona była też druga akcja: ,,Moja ulubiona bajka’’. Bajki o tematyce wychowawczej cyklicznie czytały chętne mamy. Dzięki temu dzieci mogły uczyć się właściwych zachowań w oparciu
o wzorce z literatury dziecięcej. Po wysłuchaniu bajki z morałem powstawały albumy prac plastycznych rysowanych przez dzieci. Akcja kontynuowana była wirtualnie. Dzieci zaprezentowały bajki o tematyce wychowawczej z własnej, domowej półeczki. Wykonały też piękne ilustracje związane z ich treścią.