Nasza Biblioteka jesienią przystąpi do realizacji projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury pn. „Było minęło czy przeminęło?”, którego celem jest aktywizacja społeczności lokalnej oraz rozbudzenie zainteresowania historią w wymiarze doświadczeń zwykłych ludzi i ich rodzin.

Już teraz zapraszamy Państwa do udziału w  akcji zbierania domowych  kulinarnych przepisów. W związku z tym zwracamy się do mieszkańców Inowrocławia i okolic z gorącą prośbą o udostępnienie nam starych domowych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Przepisy można  przynieść  do Wypożyczalni dla Dorosłych lub przesłać w formie zdjęcia lub skanu na adres mailowy wypozyczalnia@bmino.pl

Na  rodzinne kulinarne przepisy, opatrzone „smaczkami”  (np. pachnąca cynamonem szarlotka cioci Jadzi, świąteczny sernik mojej mamy, konfitura malinowa kochanej babci Basi), a także krótkimi opowieściami dotyczącymi losów danego przepisu czekamy do 10 września 2021 r. Najciekawsze z nich znajdą się w opublikowanym „przepiśniku” pt.” Przepis babci. Rodzinna tradycja kulinarna inowrocławian”.

 

Akcja-Wg przepisu babci- regulamin

Akcja- Wg przepisu babci- oświadzcenie zasady

 

babci