header-image

Zwierzęta, zwłaszcza egzotyczne, ich cechy i zwyczaje budzą zawsze wielkie zainteresowanie i dzieci, i dorosłych… I tak też było podczas lekcji bibliotecznej wpisującej się w tematykę zoologiczną realizowaną przez przedszkole „Muzyczna Kraina”.
Młodzi czytelnicy poznali różne gatunki zwierząt żyjących na sawannie, w dżungli, w oceanie oraz na biegunie północnym. Cennych informacji o tym egzotycznym świecie dostarczyły książki znanych podróżniczek – Martyny Wojciechowskiej i małej Neli. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały książki poświęcone zwierzętom egzotycznym znajdujące się w naszej bibliotece, obejrzały prezentację multimedialną im poświęconą oraz wykonały ćwiczenie polegające na rozpoznawaniu różnych gatunków zwierząt na podstawie ich konturów.
Był też czas na zabawę – podczas sesji fotograficznej dzieci wcielały się w wybrane przez siebie zwierzęta. Fajnie było choć przez chwilę poczuć się lwem!

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast
W okresie ferii zimowych 27.01 – 09.02 br. placówki dziecięce czynne będą :
Oddział dla Dzieci, ul. Kilińskiego 16 w godzinach 8:00 - 16:00 (pn., wt., czw., pt.) w środy w godzinach 8:00 – 15:00, w soboty nieczynne
Filia nr 2 dla Dzieci, ul. Wojska Polskiego 5 w godzinach 8:00 – 15:00 (pn. - pt.)
+ +