Wszystkich małych czytelników wraz z rodzicami zapraszamy przed ekrany swoich komputerów do wspólnego oglądania spektaklu muzyczno-narracyjnego pt. „Dwoje dzieci w ciemnym lesie”, w których słowo mówione będzie przeplatało się z muzyką, a jedno uzupełni drugie. Widowisko zaprezentują Emilia Raiter – harfistka i opowiadaczka
oraz Łukasz Szypkowski – śpiewak i opowiadacz. Wszystkie przygody przydarzą się bohaterom, gdy się zgubią. Jak jednak znaleźć ciekawe miejsce, w którym można zabłądzić, gdy przepastne lasy daleko, o bezdroża trudno, a do każdego miejsca jest już mapa? Widowisko w wersji online będzie dostępne od 26 września br. (sobota) od godz 11.00 do końca października tego roku na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu (tutaj: https://www.jan-kasprowicz.bmino.pl/ ) oraz na profilu Facebookowym (tutaj: https://pl-pl.facebook.com/bmijk.inowroclaw ). Spektakl zostanie zrealizowany w ramach projektu pt. „MOC przyciągania do CZYTANIA”, poświęconego promocji wartościowej literatury dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19  listopada 2009 r. o grach hazardowych”.