Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Daily Archives: 13 lutego 2024

Kuchnia mennonicka na Kujawach inowrocławskich

Kuchnia mennonicka na Kujawach inowrocławskich

Mennonici narodzili się pięć wieków temu w Holandii w efekcie luterańskiej reformacji, reprezentując nowe protestanckie wyznanie. Ojcem tego niezwykłego ruchu był pochodzący z Fryzji Menno Simons, a podstawą wyznania był chrzest w wieku dorosłym i świadoma zgoda z tym związana. W Polsce Mennonici pojawili się w pierwszej połowie XVI wieku, zasiedlając najpierw tereny Żuław Wiślanych. Z czasem rozprzestrzenili się na naszych Kujawach. Byli bardzo pracowici, ...

Kuchnia mennonicka na Kujawach inowrocławskich Czytaj więcej ...

Nie mów do mnie misiu!

Nie mów do mnie misiu! – warsztaty edukacyjno-kreatywne w Filii nr 7

Podczas lutowych zajęć Klubu Bajkonurrrków przyjrzeliśmy się bliżej białym, puchatym drapieżnikom, które wyglądają jak słodkie przytulanki. Podczas spotkania każde dziecko wykonało własnego niedźwiadka z różnych materiałów plastycznych. Kolejne spotkanie w ramach Klubu Bajkonurrrków już w marcu! Więcej informacji wkrótce.

Nie mów do mnie misiu! – warsztaty edukacyjno-kreatywne w Filii nr 7 Czytaj więcej ...

Podziękowanie

Miłe podziękowanie dla biblioteki

Od 2019 r. systematycznie w naszej bibliotece odbywają się lekcje języka polskiego dla mieszkańców zza wschodniej granicy. W ramach podziękowania za możliwość nauki, grupa uczestników przekazała pracę wykonaną przez Polinę Stiepową.  

Miłe podziękowanie dla biblioteki Czytaj więcej ...