Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Daily Archives: 28 kwietnia 2023

Kochamy swoje MAMY, za TO, że je mamy! – warsztaty kreatywne w Filii nr 7

26 maja to wyjątkowy dzień – Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie dzieci od 6. roku życia na warsztaty, podczas których wykonamy upominek dla najważniejszych kobiet na świecie – mam. Warsztaty odbędą się 18 maja 2023 r. o godzinie 16:00 w Filii nr 7 przy ul. Marulewskiej 7. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. (52) 357-32-45. Liczba miejsc ograniczona!

Kochamy swoje MAMY, za TO, że je mamy! – warsztaty kreatywne w Filii nr 7 Czytaj więcej ...

Zapraszamy do królestwa pszczół – spotkanie edukacyjno-kreatywne w Filii nr 7

Zapraszamy dzieci od 6. roku życia na warsztaty, podczas których przeniesiemy się do magicznego królestwa miododajnych owadów. Dzieci poznają różne rodzaje pszczół mieszkających w ulu oraz wykonają pracę plastyczną związaną z tymi pracowitymi owadami. Warsztaty odbędą się 12 maja br. o godz.16:00 w Filii nr 7 przy ul. Marulewskiej 7. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. (52) 357-32-45. Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy do królestwa pszczół – spotkanie edukacyjno-kreatywne w Filii nr 7 Czytaj więcej ...

Eko spotkanie

W środę bibliotekarze z Filii nr 3 wybrali się na spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi ,,Słoneczko”.  Tego dnia maluchy wysłuchały książki pt.,,Tomek staje się eko!”, która w prosty i przystępny sposób pokazała jak należy postępować, aby nie marnować cennych surowców i być ekobohaterem. Następnie przyszedł czas na praktykę! Przedszkolaki z zaangażowaniem godnym małych ekologów ćwiczyły właściwą segregację śmieci.  

Eko spotkanie Czytaj więcej ...

Szymon Góralczyk1

Opowieści drzew Szymona Góralczyka

Czy z drzewami można rozmawiać? Oczywiście, że tak! Nawet trzeba! Wystarczy tylko uważnie słuchać. O mądrości płynącej z drzew, historiach z morałem i leśnych tajemnicach opowiedział jeden z najlepszych bajarzy w Polsce – Szymon Góralczyk! Swoich słuchaczy zabrał do świata pełnego baśni, gdzie rośliny i zwierzęta czują, mówią i słyszą. Pokazał, że opowieści mogą łączyć pokolenia, a to, czego doświadczamy w kontakcie z przyrodą może ...

Opowieści drzew Szymona Góralczyka Czytaj więcej ...

Dorota Sajbor

Dorota Sajbor opowiedziała o drzewach!

Czy w lesie jest Internet? Czy drzewa mają moc? Czego uczą się w szkole drzewne dzieci? Na te i inne pytania odpowiedziała Dorota Sajbor z Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Z okazji Dnia Ziemi przybliżyła najmłodszym ciekawostki o drzewach, które są bardzo istotne dla naszej planety! Dzieci przekonały się, że te niezwykłe organizmy to także dom i schronienie dla wielu roślin i zwierząt – a o zaletach ...

Dorota Sajbor opowiedziała o drzewach! Czytaj więcej ...