Wakacyjne Godziny Otwarcia
Moja responsywna strona
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Daily Archives: 20 marca 2023

Czarowanie ciemności – warsztaty FLUO w Filii nr 7

Ciemność, zwłaszcza wśród dzieci budzi nieprzyjemne skojarzenia… Na pewno ulegnie to zmianie po piątkowych warsztatach przeprowadzonych przez p. Lidkę z „Animacji na kółkach”. Dzieci wykonały przepiękne lampiony w kształcie ufoludków, pomalowane farbami fluorescencyjnymi, które odpowiednio podświetlone dają piękny kolorystyczny efekt, właśnie w ciemnościach! Było magicznie!

Czarowanie ciemności – warsztaty FLUO w Filii nr 7 Czytaj więcej ...

Indie1

Indie w kolorach!

Podczas kolejnych zajęć z cyklu Mały Wielki Świat-o kulturach dla najmłodszych nie zabrakło kolorów! Wszystko za sprawą opowieści o Indiach, które słyną ze swojej wyjątkowej różnorodności. Dzieci poznały historię Tadż Mahal, dowiedziały się dlaczego święte krowy są święte, rozpoznawały popularne w Indiach przyprawy, a także miały okazję przywitać wiosnę kolorami Holi. Nie zabrakło też rekwizytów, które wzbudzały ciekawość najmłodszych.

Indie w kolorach! Czytaj więcej ...

Warsztaty sadzenia kwiatów

W Filii nr 4 zazieleni się za sprawą warsztatów, które odbędą się 30 marca, o godz. 16.00. Tego dnia zajęcia poprowadzą animatorki z firmy „Animacje na kółkach”, które razem z dziećmi posadzą wiosenne kwiatki oraz opowiedzą o istocie dbania o przyrodę. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy osobiście w Bibliotece lub telefonicznie pod nr tel. (52) 357 51 08.

Warsztaty sadzenia kwiatów Czytaj więcej ...

Wielkie makramowanie – wielkanocne warsztaty dla dorosłych w Filii nr 7

Kiedy przyroda ogłasza, że za oknem już wiosna, w naszych głowach pojawiają się pierwsze inspiracje na świąteczne ozdoby.  Przy pomocy sznurka stworzymy wielkanocne dekoracje. Bez obaw – podstaw makramy nauczymy się w trakcie!   Warsztaty odbędą się 30 marca br. o godzinie 15:00. Na spotkanie zapraszamy do Filii nr 7 przy ul. Marulewskiej 7. Obowiązują zapisy pod nr tel. (52) 357-32-45. Lista miejsc ograniczona! UWAGA! Zajęcia ...

Wielkie makramowanie – wielkanocne warsztaty dla dorosłych w Filii nr 7 Czytaj więcej ...