Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Daily Archives: 17 marca 2022

baner

Magiczny wieczór w bibliotece!

Pamiętacie, że 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci? Data jest nieprzypadkowa ponieważ tego dnia urodził się jeden z największych bajkopisarzy Hans Christian Andersen. Z tej okazji, jak co roku, Biblioteka Miejska przygotowała dla najmłodszych czytelników wyjątkowe spotkanie. Zapraszamy dzieci od lat 5. w piątek 1 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00 do Saloniku Literacko – Artystycznego przy ul. Jana Kilińskiego 16 na pokaz ...

Magiczny wieczór w bibliotece! Czytaj więcej ...

Wrastanie w czytanie!

Czy Wy też z utęsknieniem czekacie na wiosnę? Wspólnie z nami powitajcie jedną z najbardziej lubianych pór roku i dołączcie do akcji, pt. „Wrastanie w czytanie!”. Wystarczy, że w dniach od 21 marca do 30 kwietnia odwiedzicie Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” i założycie swojemu dziecku kartę biblioteczną! Ale to nie wszystko! Wasza pociecha otrzyma specjalną zakładkę i roślinkę, która pomoże pielęgnować zamiłowanie do przyrody ...

Wrastanie w czytanie! Czytaj więcej ...

Wiosenne klimaty w Filii nr 1

W czwartkowe przedpołudnie 17 marca 2022 roku Filię nr 1 odwiedziły sześciolatki z Przedszkola „U Jasia i Małgosi”. Tematem lekcji bibliotecznej była nadchodząca, najpiękniejsza pora roku wiosna. Po zapoznaniu z Biblioteką oraz ofertą wydawniczą dla najmłodszych, przedszkolaki wysłuchały opowiadania o tematyce „wiosennej”. Dzieci z ciekawością obserwowały kolorowe, rozkwitające kwiaty oraz podziwiały barwną tęczę. Nie zabrakło także radosnych zabaw z chustą animacyjną w rytmie wiosennych piosenek.

Wiosenne klimaty w Filii nr 1 Czytaj więcej ...

Dzień Świętego Patryka w Filii nr 2

Dzień Świętego Patryka to narodowe święto Irlandii, które obchodzone jest 17 marca w wielu zakątkach świata. Grupa dzieci z mątewskiego przedszkola, podczas zajęć w Filii nr 2 również miała okazję zapoznać się z tradycjami tego święta. Najmłodsi dowiedzieli się jak obchodzona jest ta uroczystość oraz zapoznali się z jej symbolami. Na koniec spotkania przedszkolaki połączyły kropki, żeby odkryć ukryte obrazki, między innymi podkowy czy harfy.

Dzień Świętego Patryka w Filii nr 2 Czytaj więcej ...

Od jajeczka do motyla

W środowe przedpołudnie 16 marca do Filii nr 4 zawitały dzieci z grupy Montessori z „Muzycznej Krainy” przy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie. Okazją do spotkania był Dzień Motyla, który przypadał dwa dni wcześniej. Dzieci wysłuchały książki „Bardzo głodna gąsienica”, która przybliżyła im kolejne etapy rozwoju tych pięknych owadów. Zajęcia zwieńczyło samodzielne wykonanie motyli z papieru.  

Od jajeczka do motyla Czytaj więcej ...

Dnia 21 lutego br. Filia nr 7 przy ul. Marulewskiej 7 będzie nieczynna.

Uwaga! Z powodu inwentaryzacji księgozbioru w dniach od 4 do 15 marca 2024 r., Oddział dla Dzieci "Tajemniczy Ogród" będzie NIECZYNNY. Za utrudnienia przepraszamy.