Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Daily Archives: 20 października 2021

Świat fantastyki

Świat powieści z gatunku fantastyki jest tak różnorodny, jak tylko wyobraźnia pisarska na to pozwala. Miłość, zdrada, odkupienie, przyjaźń to uniwersum każdej powieści tego rodzaju. W cyklu „Zapraszamy do Fantastyki” przypomnimy kilka książek, w których poruszane są powyższe tematy. Zapraszamy na premierę 27 października o godz. 11.00 na Facebooku i kanale YouTube Biblioteki.

Świat fantastyki Czytaj więcej ...

Sploty makramy

Miłośników plecionek i ozdób ręcznych zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych warsztatach makramy, które odbędą się 22 października 2021 r. o godz. 10.30. Spotkanie skierowane jest dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę ze sznurkiem oraz pobudzić swoją kreatywność i nauczyć się wyplatać makramę. Zajęcia poprowadzi Danuta Linczak. Liczba miejsc ograniczona. Dodatkowe informacje w Filii Nr 12 lub telefonicznie 52) 352-72-37.  

Sploty makramy Czytaj więcej ...

Najważniejsze na świecie – drzewa – spotkanie edukacyjne w Filii nr 7

We wtorkowy poranek Filię nr 7 odwiedziły dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 11. Spadające liście skłoniły nas do refleksji na temat roli drzew w mieście. W części praktycznej uczniowie świetnie poradzili sobie ze zgadywankami dotyczącymi nazw drzew oraz ciężko pracowali by wykonać swój autorski zielnik. Każdy uczestnik spotkania uzyskał dyplom dendrologa.    

Najważniejsze na świecie – drzewa – spotkanie edukacyjne w Filii nr 7 Czytaj więcej ...