Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Daily Archives: 24 sierpnia 2021

Spotkanie z Basią

Kim jest Basia? Basia to współczesna, zabawna i mądra dziewczynka, przyjaciółka przedszkolaków, której przygody pokazują nam, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i pomagają zrozumieć świat, w którym żyjemy. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na kolejne spotkanie online z cyklu „Książeczki z górnej półeczki”, przygotowane przez Filię nr 2 dla Dzieci, które odbędzie się 27.08 br. o godzinie 10:00.

Spotkanie z Basią Czytaj więcej ...

Wystawa powstańczych fotografii w podróży

Wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Inowrocławiu zapraszamy do obejrzenia wystawy „Zdjęcia z Powstania Warszawskiego 1944″ prezentującej koloryzowane zdjęcia z Powstania (koloryzacja Mikołaj Kaczmarek). Prezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego. Zbiór fotografii można obejrzeć do dnia 2 października br. w holu Biblioteki i w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. Kilińskiego 16, w godzinach otwarcia. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa powstańczych fotografii w podróży Czytaj więcej ...

Kinowe popołudnie w bibliotece

Kolejne spotkanie z ambitnym kinem, odbędzie się 27 września br. o godzinie 17:00. Dyskusję po projekcji poprowadzi Łukasz Oliwkowski. Wstęp wolny. Uwaga: Podczas wydarzenia należy przestrzegać obowiązującego reżimu sanitarnego. W trakcie seansu uczestnicy zobowiązani są do stosowania maseczek zasłaniających usta i nos.  

Kinowe popołudnie w bibliotece Czytaj więcej ...

Podróżnicy na tropie różnych kultur

Na zaproszenie Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza, Inowrocław odwiedzi para podróżników Alicja Kubiak i Jan Kurzela. Nasi goście są zafascynowani naturą, ginącymi kulturami oraz najdzikszymi zakątkami Ziemi. Rozmowa będzie toczyła się między innymi wokół Indonezji, a to za sprawą czteromiesięcznej wyprawy w tamte rejony, której pokłosiem jest książka „Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś”. Goście przybliżą uczestnikom historie o kulturze oraz zwyczajach plemion kanibali i łowców ...

Podróżnicy na tropie różnych kultur Czytaj więcej ...