header-image

Daily Archives: 24 maja 2021

Dzielimy się radością czytania

W ramach popularyzacji czytelnictwa przekazaliśmy dublety zbędnych dla nas książek do Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. W zakresie idei nieodpłatnego dzielenia się książkami do ośrodka trafiły egzemplarze o różnej tematyce. Mamy nadzieję, że ofiarowane przez nas książki wzbogacą istniejący w ośrodku księgozbiór.

Dzielimy się radością czytania Czytaj więcej ...

Papierowy lot – e-warsztaty kreatywne

26 maja to nie tylko Dzień Mamy ale również Dzień Samolotu z Papieru – maszyny, która nie potrzebuje paliwa i jest tania w produkcji. Stworzenie idealnego modelu wcale nie jest takie proste! Filia nr 7 pragnie Wam pokazać (a może tylko przypomnieć)  jak złożyć samolot z wysuwanymi nóżkami. Premiera filmu odbędzie się na Facebooku oraz kanale YouTube Biblioteki 26 maja o godzinie 10:00. Zapraszamy do ...

Papierowy lot – e-warsztaty kreatywne Czytaj więcej ...

Z emocjami nam do twarzy

Filia nr 2 dla Dzieci zaprasza dzieci wraz z rodzicami na drugi odcinek cyklu spotkań online „Z emocjami nam do twarzy”, którego premierę można będzie obejrzeć 27 maja br. o godz.10:00. Tym razem omówimy trudną emocję- złość. Wszyscy ją odczuwają, niektórzy tłumią w sobie, inni wybuchają.  Często mówi się, że złość jest zła i niepotrzebna, jednak nie ma emocji zbędnych. Także ona ma nam wiele ...

Z emocjami nam do twarzy Czytaj więcej ...

Dawno, dawno… – online

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… To jeden z najsłynniejszych cytatów filmowych, rozpoczynający filmy z cyklu „Gwiezdne wojny”. Każdy go słyszał, każdy go zna. George Lucas stworzył niesamowity i fascynujący świat, który podbija serca następnych pokoleń widzów. Nowy film, gra planszowa, fabularna lub książka jest ogromnym wydarzeniem dla fanów. O „Gwiezdnych wojnach” można dyskutować godzinami, spierać się, zachwycać lub krytykować.

Dawno, dawno… – online Czytaj więcej ...

Uwaga! W dniach 1.02 - 11.02.2022 r. Filia nr 2 dla Dzieci, ul. Wojska Polskiego 5, będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji księgozbioru. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy czytelników do innych placówek.